Home / Sporte Të Tjera / Motorsport / Formula 1 / Ricciardo i irrituar nga mungesa e suksesit në Red Bull
daniel-ricciardo

Ricciardo i irrituar nga mungesa e suksesit në Red Bull

Daniel Ricciardo beson se aftësia e tij duhet të ishte shpërblyer, pasi një gabim i Red Bull kushtojë atij fitoren në Monako.

Megjithate, australiani Ricciardo shpreson ende ne fitimin e titullit kampion per kete sezon. Permiresimet e fundit nga Renault per motorat qe perdor skuara e Red Bull-it, e kane katapultuar Red Bull dhe pilotet e saj, Ricciardo & Verstappen, shume prane Mercedesit.

Ajo cka me irriton mua eshte fakti se unë me të vërtetë besoj në aftësitë e mia dhe duhet te isha shperblyer me shume persa i perket garave te fituara, dhe pse jo, o meritoja te fitoja edhe titullin kampion ne F1 – tha piloti australian

Ne 2 javet e fundit duhet ti kisha fituar te dy garat por per arsye te gabimeve strategjike nga skuadra ime kam mbetur duar-bosh.

Check Also

baku-f1

F1 debuton në Baku, Azerbajxhan

Dje u mbajten provat e lira për garën e parë në historinë e F1, në …

Leave a Reply

Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Motor Racing League plugin by Ian Haycox