Home / Futboll / Europë / Europa League / Europa League: Partizani 0-0 Slovan Bratislava
partizani-slovan

Europa League: Partizani 0-0 Slovan Bratislava

Partizani nuk ka shkuar më larg se barazimi me sllovakët e Slovan Bratislavës. Ndeshja e vlefshme për takimin e parë paraeliminator të Ligës së Europës përfundoi 0-0 në “Elbasan Arena”.

Partizani e kontrolloje lojen ne pjesen me te madhe te saj, por sulmuesit e saj nuk u treguan te sakte ne ato pak shance krijoje skuadra e Staroves.

Të kuqtë patën disa mundësi për të gjetur golin e avantazhit me anë të Filit dhe Bathës në pjesën e dytë, por pa gjetur rrugën e rrjetës.

Starova provoi ndryshimin e rezultatit duke kryer tre zëvendësime në fushë, të njëjtën gjë bëne dhe sllovakët.

Këta të fundit shfrytëzuan kundërsulmet e shpejta nga krahët, duke vënë në vështirësi mbrojtjen vendase dhe portierin Hoxha.

Takimi i kthimit mes këtyre dy skuadrave do të luhet më 7 korrik në Senica.

Formacionet

12
3
5
99
22
88
19
10 26′
7 21′
16
27
Trajner: K. Dalipi
82
19
17
5
2
99 80′
10 87′
8
6
77
9
Trajner: N. Papavasiliou

Check Also

De Biazit

De Biazi konfirmon qëndrimin …

Deklarata e De Biazit se ‘dëshiron të vazhdojë rrugën e nisur’ me kuqezinjtë nuk ka …

Leave a Reply

Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Motor Racing League plugin by Ian Haycox