Home / Futboll / Atletico Madrid: Antoine Griezmann firmos kontratën deri në vitin 2021
Antoine Griezmann - Atletico Madrid
Antoine Griezmann - Atletico Madrid

Atletico Madrid: Antoine Griezmann firmos kontratën deri në vitin 2021

Antoine Griezmann ka nënshkruar një kontrate të re me Atletico Madrid, që e lidh atë me klubin madrilen deri në verën e 2021.

Griezmann ka qenë i lidhur në mënyrë të përsëritur me një kalim në Premier Ligë, por gjithmone ka deklaruar se ai eshte i lumtur për të qëndruar në Spanjë.

Dhe francezi i ka qëndruar besnik flajës së tij, duke nënshkruar për pesë vjet tek Atletico Madrid, ku ai ka qënë gol-shenuesi më i mirë në secilin prej dy sezoneve te tij të parë në këtë klub.

“Antonio Griezmann ka firmosur kontratën deri në vitin 2021”, thuhet në njoftimin e Atleticos.

“Jemi shumë të lumtur që Griezmann do të qëndrojë me ne edhe për 5 vjet të tjera”, vazhdon njoftimi zyrtar i Atleticos.

Check Also

tn-euro-2016-uells-belgjike-1

Uells – Belgjikë: Formacionet e mundëshme & lajmet e fundit për 2 skuadrat

Uells do të luaj për herë të parë në cerekfinale të një turneu madhorë, dhe …

Leave a Reply

Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Motor Racing League plugin by Ian Haycox