Home / Futboll / Merkato Futbollit / Zyrtare: Nolito transferohet tek Manchester City
nolito-manchester-city

Zyrtare: Nolito transferohet tek Manchester City

Manchester City ka njoftuar për nënshkrimin e Nolito nga Celta Vigo në një kontratë katër-vjeçare.

City arriti të sigurojë marrëveshje për sulmuesin 29-vjeçar të Kombëtares spanjolle, duke aktivizuar klauzolën prej 18 milionë Eurosh për lirimin e tij nga kontrata me Celta Vigo-n.

Nolito, emri i vërtetë i të cilit është Manuel Duran Agudo, ka finalizuar ribashkimin me menaxherin e tij të vjetër të Barcelonës, Pep Guardiola i cili tashmë drejton “blutë” e Manchesterit.

Guardiola i dha Nolitos debutimin me ekipin e parë, por lojtari u perdor me shume nga ekipi “B” i Barcelonës para se të transferohej tek Benfica.

Ai u kthye në Spanje me Celta Vigon në vitin 2013 dhe 12 gola në La Liga për sezonin e fundit, i siguroi atij një vënd në skuadrën spanjolle për Euro 2016.

Check Also

A do ti refuzoje Ibra milionat e Kines per Jose Mourinho-n?

C’fare do të ofronte Zlatan Ibrahimovic tek Mancheter United!

Mediat angleze raportojnë se Zlatan Ibrahimovic ka arritur marrëveshjen me Manchester United për kalimin e …

Leave a Reply

Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Motor Racing League plugin by Ian Haycox