Home / Sporte Të Tjera / Tenis: Sharapova dënohet me 2 vjet ban, pasi dështoj testin e drogës
maria-sharapova-tennis

Tenis: Sharapova dënohet me 2 vjet ban, pasi dështoj testin e drogës

Maria Sharapova është dënuar me dy vjet ban nga fushat e tenisit pas dështimit të testit të droges në Australian Open në janar.

Sharapova tha se ajo kishte qenë duke marrë substancën e ndaluar meldonium nga mjeku i familjes gjatë 10 viteve të fundit para se kjo substancë te listohej në fillim te ketij viti, në listen e substancave të ndaluara nga Wada (Word Anti-Doping Agjencia).

Sharapova – sportistja femer më e pasur në botë, e cila vetëm vitin e kaluar fitoi mbi 30 millionë Euro – tashmë përballet me një ndalim 2 vjecar, për të cilin para vendimit zyrtar, analistët e mediave kishin spekulluar se do të ishte një denim vetëm për pak muaj, dhe jo vite.

Check Also

baku-f1

F1 debuton në Baku, Azerbajxhan

Dje u mbajten provat e lira për garën e parë në historinë e F1, në …

Leave a Reply

Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Motor Racing League plugin by Ian Haycox