Home / Futboll / Europë / Bundesliga / Rummenigge: United ofroje nje shume rekord per Muller
Thomas Muller
Thomas Muller

Rummenigge: United ofroje nje shume rekord per Muller

Karl-Heinz Rummenigge, deklaroje qe Bayern Munchen mund ta kishte shitur sulmuesin Thomas Muller, per nje shifer record te ofruar nga Manchester United nje vit me pare.

Thashethemet e lidhen disa here Muller-in ne nje transferim te mundshem tek Manchester United dhe drejtuesi i Bayernit pranon qe Muller ishte subjekt i nje oferte “te cmendur” nga skuadra angleze.

Por Rummenigge citoje rendesine e te mbajturit te lojtareve te zhvilluar nga vete akademia e te rinjve e klubit bavarez, si arsyen kryesore per refuzimin e ofertes se Manchester United.

Thomas Muller doli nga akademia jone. Ai lindi prane Munihut, u formua ketu dhe eshte heroi i fansave tane – tha shefi i Bayernit per Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Ne patem nje oferte nga Manchester United vitin e kaluar, nje shume qe do perbente rekord boteror nese transferta do ishte pranuar.

 

Check Also

A do ti refuzoje Ibra milionat e Kines per Jose Mourinho-n?

C’fare do të ofronte Zlatan Ibrahimovic tek Mancheter United!

Mediat angleze raportojnë se Zlatan Ibrahimovic ka arritur marrëveshjen me Manchester United për kalimin e …

Leave a Reply

Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Motor Racing League plugin by Ian Haycox