Home / Futboll / Euro 2016 / Renditja aktuale e vendeve të treta,
best-third-placed-teams2

Renditja aktuale e vendeve të treta,

Pas barazimit me Anglinë, Sllovakia është lidere në renditjen e skuadrave të vëndeve të treta në grupe.

Shqipëria mbetet në pozitën e tretë, në renditjen e ekipeve të vendeve të treta, por me një ndeshje më shumë se Irlanda Veriore, Portugalia, Suedia dhe Çekia.

Për një kualifikim të kuqezinjve, Çekia duhet të barazoj ose mos të humbas me më shumti një gol diferencë kundër Turqisë, ndërsa Republika e Irlandës duhet të barazoj ose humbas prej Italisë dhe Suedia të humbë apo barazoj me Belgjikën.

Shqipërisë i kryen punë edhe një fitore me më shumë se tre gola e Gjermanisë ndaj Irlandës Veriore, apo një fitore e Hungarisë ndaj Portugalisë.

Check Also

aaron-ramsey-wales-belgium

Uells 3-1 Belgjikë: Uellsi mposht yjet e Belgjikës

Në natën më të madhe në historinë e tyre të futbollit, Uellsi mundi Belgjikën 3-1 …

Leave a Reply

Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Motor Racing League plugin by Ian Haycox