Home / Futboll / Euro 2016 / Preferenca e tifozave anglez për trajnerin e ardhshëm të Kombëtares së tyre
arsene-wenger-gareth-southgate-jurgen-klinsmann

Preferenca e tifozave anglez për trajnerin e ardhshëm të Kombëtares së tyre

Më shumë se 125.000 lexues të SkySport-it britanik kanë marrë pjesë në një sondazh ku shprehin preferencat e tyre se kush duhet të jetë menaxheri i ri i Anglisë – dhe rezultatet se cili është i preferuari i publikut si pasardhësi i Roy Hodgson-it, janë keto:

Emri Vota: PRO Vota: KUNDER
1. Harry Redknapp 45,794 30,159
2. Jurgen Klinsmann 42,441 29,789
3. Glenn Hoddle 35,237 36,934
4. Alan Shearer 31,663 38,117
5. Slaven Billic 28,795 37,224
6. Sam Allardyce 25,413 40,589
7. Eddie Howe 24,701 40,442
8. Arsene Wenger 22,367 43,393
9. Laurent Blanc 15,919 43,215
10. Alan Pardew 16,300 45,987
11. Luiz Felipe Scolari 6,802 50,587
12. Gareth Southgate 7,621 54,066

Check Also

aaron-ramsey-wales-belgium

Uells 3-1 Belgjikë: Uellsi mposht yjet e Belgjikës

Në natën më të madhe në historinë e tyre të futbollit, Uellsi mundi Belgjikën 3-1 …

Leave a Reply

Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Motor Racing League plugin by Ian Haycox