Home / Futboll / Europë / Bundesliga / Monchengladbach vuan largimin e Granit Xhakes
Granit Xhaka prezantohet me fanellen e Arsenalit
Granit Xhaka prezantohet me fanellen e Arsenalit

Monchengladbach vuan largimin e Granit Xhakes

Portieri i Borussia Monchengladbach, Yann Sommer pranon se shitja e Granit Xhakes tek Arsenali eshte nje humbje e madhe per klubin gjerman.

Yann Sommer thote se pa Xhaken, skuadra Monchengladbachut do e kete te veshtire, jo vetem ne fushen e gjelbert por edhe jashte saj.

Largimi i tij eshte nje humbje e madhe per ne sepse Xhaka nuk ishte thjeshte vetem nje lojtar i rendesishem, por edhe nje lider me personalitet ne mesin e fushes. Sic e keni pare te gjithe, Xhaka ishte ai qe dirigjonte mesfushen e skuadres tone, dhe loja jone kalonte gjithmone permes tij.

Ai ishte lojtari qe kompozonte lojen tone dhe eshte gjithmone e veshtire kur humbet lojtare te ketij niveli te larte – deklaroi Yann Sommer

Check Also

Lionel Messi tërhiqet nga Kombëtarja, pas një tjetër disfate në finalen e Copa America

Pele: Lionel Messi duhet të rikonsiderojë tërheqjen nga perfaqesuesja e Argjentinës

Pele i ka kërkuar Lionel Messit të rishqyrtojë vendimin e tij per tu terhequr nga …

Leave a Reply

Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Motor Racing League plugin by Ian Haycox