Home / Futboll / Europë / Liga Kampioneve / Finalja e Milanos: Sergio Ramos, më i miri në fushë
sergio-ramos

Finalja e Milanos: Sergio Ramos, më i miri në fushë

Kapiteni i Realit, Serxho Ramos, u zgjodh edhe lojtari më i mirë i ndeshjes. Ashtu si dy vite më parë në finalen e Lisbonës, Ramos shkëlqeu përsëri me lojën e tij dhe shënimin e golit për Realin.

Që të shkruash historinë, duhet të shënosh gola në finale”, deklaroi qendërmbrojtësi i Realit, Sergio Ramos

Atyre u takoi të humbisnin dhe neve të fitonim, por duhet t’i përgëzojmë për sforcon. Ka shumë pak gjëra të krahasueshme me këtë titull. Është çmimi i punës. Natyrisht që ishte shumë i vuajtur, sepse patëm një sezon të vështirë. Më vjen mirë që ndihmova edhe në Lisbonë me golin tim. Por, dua të nënvizoj se është privilegj ta mbyllësh sezonin në këtë mënyrë.

 

Check Also

Madrid’s glory tainted by tragedy; third time unlucky for Atletico.

Analizat e mediave europiane per finalen e Liges se Kampioneve

‘Endless Glory’ was the headline on Sunday’s Madrid based Marca after Real Madrid won an11th …

Leave a Reply

Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Motor Racing League plugin by Ian Haycox