Home / Futboll / Everton i bashkohet interesimit të Interit dhe Valencias, për Luis Nani-n
Luis Nani - Portugali
Luis Nani - Portugali

Everton i bashkohet interesimit të Interit dhe Valencias, për Luis Nani-n

Performanca e mirë e Lusi Nani-t me perfaqesuesen Portugeze në finalet e Euro2016, ka rikthyer interesimin e klubeve të medha për ish-mesfushorin e Manchester United që aktualisht luan në kampionatin turk për Fenerbahçen.

Nani thuhet se ka një klauzolë lirim prej 9 milion Eurosh në kontratën e tij sipas medias angleze – Daily Mail.

Kjo shifer relativisht e ulët, nderthurur me paraqitjen e mirë të Nani-t në finalet e Europianit, ka ngjallu interesin e disa klubeve, ku vecohet, FC Inter dhe Valencia.

Por, duke cituar Daily Mail,  mund të ketë dhe një rikthimi të mundshëm në Premier League për Nanin, me skuadren angleze të Evertonit.

Check Also

Lionel Messi tërhiqet nga Kombëtarja, pas një tjetër disfate në finalen e Copa America

Pele: Lionel Messi duhet të rikonsiderojë tërheqjen nga perfaqesuesja e Argjentinës

Pele i ka kërkuar Lionel Messit të rishqyrtojë vendimin e tij per tu terhequr nga …

Leave a Reply

Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Motor Racing League plugin by Ian Haycox