Home / Futboll / Euro 2016 / Del Bosque jep doreheqjen nga drejtimi i Kombëtares spanjolle
del-bosque

Del Bosque jep doreheqjen nga drejtimi i Kombëtares spanjolle

Vicente Del Bosque i jep lamtumirën përfaqësues spanjolle të futbollit, duke refuzuar kerkesen e Federatës Spanjolle të Futbollit për të vazhduar punën në krye të kombëtares.

Sfida e humbur me rezultatin 2-0 ndaj Italisë në ruandin e 1/8-ave të Euro 2016 ishte e fundit për trajnerin 65-vjecar në stolin e Spanjës.

Del Bosque gjithashtu nuk ka pranuar të marrë asnjë lloj posti tjetër në Federatën Spanjolle të Futbollit dhe në fund të këtij muaji ai do të largohet përfundimisht nga bota e futbollit, pasi do ti japë fund karrierës së tij si trajner.

Check Also

aaron-ramsey-wales-belgium

Uells 3-1 Belgjikë: Uellsi mposht yjet e Belgjikës

Në natën më të madhe në historinë e tyre të futbollit, Uellsi mundi Belgjikën 3-1 …

Leave a Reply

Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Motor Racing League plugin by Ian Haycox